Medlemskort til foreninger

Hvilket medlemskort skal I vælge til foreningen?

Mangler din forening et medlemskort, vil en god løsning være et plastkort. Det er robust og giver mange muligheder for at vise foreningens profil. Kortet kan trykkes i alle farver, også med foto, foreningens logo eller lige hvad I ønsker. Der kan trykkes kort i serier med navne, foto, medlemsnummer osv. Kortene kan, helt efter jeres ønske, tilføjes nyttige oplysninger som telefonnumre, e-mail, hjemmeside, åbningstider og meget mere. Det er også muligt at forsyne kortet med magnetstribe eller chip, så det fungerer som nøglekort.

Har foreningen en vis størrelse, kan I med fordel anskaffe jer en kortprinter, og printe medlemskortene selv. Vores mindste og mest handy model er Badgy200. Er der ikke økonomi og størrelse til sådan et indkøb, er det heldigvis muligt at få RD Data til at hjælpe. Ikke alene kan vi printe jeres kort, vi kan også hjælpe med grafisk design, hvis det ønskes. Ellers se vores layoutanvisning